Golemo
Aktualności
Wtorek, 27 lutego 2018 12:50

W 2017 roku strażacy wyjeżdżali do akcji co 2,5 godziny

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w odprawie, podsumowującej działalność Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Szczegółowego sprawozdania wysłuchał też nadbrygadier Stanisław Nowak – małopolski komendant wojewódzki PSP.
W ubiegłym roku na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego strażacy podjęli 3438 interwencji. Tylko 30,4 proc. z nich stanowiły pożary, a aż 62 proc. miejscowe zagrożenia. 7,6 proc. obejmowały wyjazdy do fałszywych alarmów.
- Strażacy wyjeżdżali do akcji średnio co dwie godziny i trzydzieści trzy minuty - referował starszy brygadier Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

W PSP pracuje 183 strażaków. Dysponują oni 9 samochodami gaśniczymi, 14 specjalnymi, 7 pojazdami operacyjnymi oraz dwoma quadami. Natomiast Ochotnicze Straże Pożarne włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego miały do dyspozycji 69 samochodów gaśniczych i 31 specjalnych.- Strażacy zawsze są pierwsi na miejscu zdarzenia - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Często są to druhowie z OSP. Wszystkim dziękuję za to, że zawsze można na nich liczyć, gdy trzeba ratować ludzkie życie czy dobytek. Nigdy się na nich nie zawiedliśmy i dzięki nim sądeczanie mogą czuć się bezpieczni. Zapewniam, że tak jak dotąd, będziemy wspierać finansowo strażaków.

W odprawie prócz strażaków reprezentujących jednostki działające na terenie powiatu, wzięli też udział burmistrzowie i wójtowie miast i gmin. Obecny był także Zygmunt Paruch – wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl