Aktualności
Niedziela, 12 stycznia 2014 16:46

WOŚP. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przygotowało grę miejską (zdjęcia)

Kilka drużyn wzięło udział w grze miejskiej, która odbyła się w Krakowie w ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadanie przygotowane przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe okazało się trudne i nieco zaskakujące, ale wszyscy uczestnicy poradzili sobie z nim bardzo dobrze.
- Dla uczestników przygotowaliśmy symulację rzeczywistego zdarzenia. Na zatłoczonym przystanku tramwajowym w tunelu szybkiego tramwaju w Krakowie mężczyzna w średnim wieku upada i traci przytomność. Po dokładniejszym zbadaniu okazuje się, że mamy do czynienia z nagłym zatrzymaniem krążenia - wyjaśnia Joanna sieradzka, rzecznik prasowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zawodnicy musieli najpierw zorientować się, w jakim stanie jest poszkodowany, a następnie wezwać karetkę i udzielać pomocy na miejscu przy użyciu automatycznego defibrylatora AED. Oceniana była nie tylko umiejętność wykonania masażu serca, ale też przeprowadzenie rozmowy z dyspozytorem, który udzielał wskazówek oraz zachowanie na miejscu zdarzenia, w tym umiejętność zadbania o własne bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowej.

- Dzięki naszemu zadaniu ci, którzy wiedzieli, jak udzielać pierwszej pomocy, mieli okazję do przećwiczenia swoich umiejętności w akcji, a dla pozostałych była to doskonała okazja do nauki – nasi pracownicy udzielali wszystkim dodatkowych instrukcji - dodaje rzeczniczka KPR.

opr.s/

źródło: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl