Aktualności
Niedziela, 19 września 2021 16:22

VeloDunajec - z nowymi kładkami

- Samorząd województwa chce zwiększyć komfort podróżowania trasą VeloDunajec i buduje nowe kładki rowerowe - przypomniał marszałek Witold Kozłowski podczas spotkania będącego podsumowaniem trzech inwestycji na terenie gmin: Krościenko nad Dunajcem, Łącko i Ochotnica Dolna.
Trasa VeloDunajec cieszy się dużą popularnością ze względu na piękne widoki, ciekawą architekturę oraz miejsca ważne historycznie. Przebiega przez tereny Pienin, Beskidów i Tatr. Jadąc tą trasą rowerową odwiedzimy między innymi Niedzicę, Poronin, Zakopane oraz Stary Sącz. Na trasie znajdują się zamki, kościoły oraz zapory.


- W 2019 roku została oddana do użytkowanie kładka w miejscowości Łącko. W lipcu bieżącego roku do użytkowania zostały oddane kładki w miejscowościach Krościenko nad Dunajcem oraz pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż. Bardzo się cieszę, że nasze trasy służą mieszkańcom regionu i turystom. Zapraszam do Małopolski, na najpiękniejsze ścieżki rowerowe, do odwiedzenia i zwiedzenia naszego regionu na dwóch kółkach - mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.


Kładka przez Dunajec w m. Łącko (Czerniec) znajduje się w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec na odcinku Zabrzeż – Stary Sącz. Łączna długość obiektu wynosi 131,9 m. Koszt inwestycji - 3,7 mln zł.

Kładka przez rzekę Dunajec pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż znajduje się w ciągu trasy VeloDunajec na odcinku Szczawnica – Zabrzeż. Łączna długość obiektu to 129,6 m. Koszt budowy kładki wyniósł blisko 5,5 mln zł.

Kładka przez rzekę Dunajec w Krościenku nad Dunajcem znajduje się w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec. Łączna długość obiektu to 111,6 m. Zadanie kosztowało prawie 7 mln zł.

Wszystkie inwestycje w 80% finansowane były ze środków RPO 2014-2020. Pozostałe koszty pokryte zostały z Budżetu Województwa oraz Budżet Państwa.

s/

źródło: Biuro prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl