Golemo
Aktualności
Niedziela, 17 sierpnia 2014 09:49

VI Nowotarski Piknik Lotniczy - pierwszy dzień za nami (zdjęcia)

NOWY TARG. W pierwszy dzień VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego pogoda wprawdzie nie rozpieszczała, ale organizatorom udało się przeprowadzić pokazy lotnicze, na które czekali miłośnicy lotnictwa.
Pokazy akrobacji powietrznej otworzył dwupłat Bu 131 Jungmann z lat trzydziestych i okresu drugiej wojny światowej, a po nim w powietrze wzbił się legendarny samolot rolniczy Zlin Z-37 Ćmelak.

Największą atrakcją tegorocznej imprezy jest pokaz grupy Royal Jordanian Falcons, który przyleciał do nas z Królestwa Jordanii. Ich sobotnia akrobacja zachwyciła nowotarską publiczność. Jordańscy piloci zaprezentowali wspaniały pokaz trzema samolotami Extra 300LS. Ich synchroniczne latanie w najlepszym stylu, jaki może zaprezentować grupa akrobacyjna zapamiętamy na pewno na długo.

W Nowym Targu pojawiła się po raz kolejny grupa Żelazny, która znana jest już podhalańskiej publiczności z pokazów na IV Nowotarskim Pikniku Lotniczym oraz na rekonstrukcji historycznej - „Skrzydła Wielkiej Wojny” w ubiegłym tygodniu.

Niespodzianką tej edycji jest natomiast nowa polska grupa akrobacyjna – FIREBIRDS, która występuje w formacji trzech samolotów 2xZlin 50 oraz Extra 300. Formacja powstała w tym roku, a w jej skład wchodzą piloci Świderski, Nowicki i Labus.

Ze Słowacji przyleciał Dusan Samko, który zachwycił podniebną ewolucją na samolocie Pitts S2C. Warto tutaj wspomnieć również o innych maszynach, między innymi o legendarnym samolocie Boeing Stearmann, Piper Cub L-4 czy Jak 18, który przylatuje do Nowego Targu prosto z Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Blok prezentacji zakończył pokaz paralotni PPG z efektami świetlnymi oraz start trzech balonów na ogrzane powietrze, w tym samym czasie na scenie rozpoczęły się koncerty trzech zespołów: Blackout, M-Phasis oraz CF-98.

W czasie trwania pokazów dostępne były również inne atrakcje. Dla najmłodszych widzów wystąpił Teatr Bajdurka. Zorganizowany został konkurs modelarski „Smyki na Start”. Profesjonalny lunapark znajdujący się na płycie lotniska pozwolił pobawić się nie tylko najmłodszym ale także dorosłym, a na scenie można było spróbować swoich sił bawiąc się z trenerami z klubu HiFitness z Nowego Targu.

- Dziękujemy, że byli Państwo z nami podczas pierwszego dnia największej imprezy plenerowej na Podhalu, jednocześnie zapraszamy na lotnisko dziś - atrakcji również nie zabraknie, a dodatkowym atutem będzie pokaz Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych „Orlik” - zapewniają organizatorzy.

Piknikowi patronuje Malopolskaonline. Szczegółowy program imprezy w dziale "co, gdzie, kiedy".

opr.s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: organizator

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl