Golemo
Aktualności
Wtorek, 19 lipca 2016 12:28

Utrudnienia w ruchu na czas ŚDM w Krakowie

Utrudnienia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży zaczną się już 23 lipca. Zostanie zamknięta dla pieszych i pojazdów al. 3 Maja. Od 26 lipca ograniczenia dla kierowców obejmą też ulice w pobliżu Błoń i w zachodniej części Starego Miasta. Zostaną ponadto wyznaczone ulice, którymi do centrum będą szły tłumy pielgrzymów, co utrudni ruch samochodom.
30-31 lipca ograniczenia pojawią się też na ulicach w kierunku Brzegów, gdzie ma odbyć się msza z papieżem. Przez całe ŚDM miasto będzie podzielone na pięć obszarów ograniczonego ruchu. Czasowo dla pojazdów będą zamykane niektóre ulice, którymi przejedzie kolumna papieska.

Przygotowana organizacja ruchu i zasady jazdy mogą ulegać zmianie w czasie ŚDM. Decydować o tym ma policja.

Kraków na ŚDM zostanie podzielony na trzy strefy ograniczonego ruchu. Będą mogły się w nich poruszać samochodami osoby mieszkające i pracujące w ich granicach oraz goście hotelowi z rezerwacjami noclegu. Kierowcy, którzy mają zamiar przekraczać granice stref, muszą posiadać specjalne identyfikatory.

Prócz stref, będą dwa obszary zamknięte dla ruchu - Błonia i Łagiewniki. Tu też wjadą mieszkańcy i pracujący, ale ograniczenia w ruchu będą większe, bo to miejsca uroczystości ŚDM. Aby poruszać się w nich autem, identyfikator jest konieczny.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl