Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 14:06

Utrudnienia w ruchu na A4 w kierunku Tarnowa z powodu wymiany drogowskazów

Od dzisiaj, 3 kwietnia rozpoczyna się wymiana tablic drogowskazowych na A4 od Bochni w kierunku Tarnowa. Roboty rozpoczynają się po stronie prawej od Bochni w kierunku Tarnowa, następnie prowadzone będą po stronie lewej od Tarnowa w kierunku Krakowa i potrwają do 12 kwietnia br.
W zależności od miejsca i warunków ( zmieniane będą także tablice na bramownicach, nad autostradą ) w czasie prac zawężany pas awaryjny lub pasy ruchu. Ponadto dokładane będą numery dróg wojewódzkich przy węzłach autostradowych, kiedy zjazd prowadzi na drogę wojewódzką. Prace prowadzone będą do godz.17.00. Wymienione będzie 32 tablice.

Wprowadzane są zmiany nazw węzłów: zamiast Tarnów Zachód będzie nazwa Tarnów Mościce i zamiast Tarnów Północ będzie Tarnów Centrum. Od węzła Kraków Wieliczka wzdłuż jezdni A4 w kierunku Tarnowa na istniejących tablicach , wszędzie tam gdzie do tej pory nie było nazwy Tarnów będzie dodana. Czyli np. był tylko Rzeszów, to pod napisem Rzeszów będzie dodany napis Tarnów. Zmiany te mają nastąpić zgodnie z planami do 15 kwietnia 2017 r. Na części tablic będą dodane panele z nazwą natomiast w innych przypadkach trzeba wymienić stare na nowe tablice. Koszt tych zmian wyniesie ok. 500 tys. zł. W sprawie wprowadzenia zmian wpłynął do GDDKiA wniosek od Izby Przemysłowo-Handlowej.

opr.s/

źródło: DGDKiA

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl