Aktualności
Niedziela, 12 sierpnia 2018 06:20

Uśmiechnij się z Kiepurą (zdjęcia)

KRYNICA. Przed sobotnim wieczornym koncertem z muzyką Piotra Rubika inaugurującym 52. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy - zaprezentowano muzyczne spotkanie z Janem Kiepurą i Martą Eggerth. W rolę tytułowych bohaterów wcielili się Łukasz Gaj i Ewelina Szybilska. Z kolei rolę Marii Didur Załuskiej zagrała Karolina Pytlak.
Artystom towarzyszyła Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Spotkanie nosi tytuł "Uśmiechnij się z Kiepurą" i będzie codziennie w trakcie trwania festiwalu odbywać się na krynickim deptaku. W programie znajdą się najpiękniejsze i mniej znane arie i duety z repertuaru Jana Kiepury. Widzowie usłyszą także wiele ciekawych anegdot z życia pary śpiewaków. Będzie także wspólne śpiewanie i nie zabraknie też limuzyny (oryginalny Dodge z 1917 roku), którą Mistrz będzie przemierzał Krynicę.

W tym roku widowisko będzie poszerzone o odwiedziny znanych postaci z ich epoki, które będą przypominać wspólne pogodne i wzruszające sytuacje. Nie braknie Eugeniusza Bodo, Marii Didur-Załuskiej, Marii Jeritzy, Józefa Piłsudskiego, Poli Negrii i wielu innych.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Festiwalu im Jana Kiepury

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl