uroczyste "rozświetlenie neonu" na dworcu PKP trwało 40 minuta. Potem napis zgasł." /> Urząd Miasta Zakopane zapewnia, że "neon jest sprawny" • malopolskaonline.pl
Aktualności
Środa, 24 czerwca 2015 20:05

Urząd Miasta Zakopane zapewnia, że "neon jest sprawny"

To miało być wielkie wydarzenie w historii Dni Zakopanego. Jak pisaliśmy niespełna dwa tygodnie temu - uroczyste "rozświetlenie neonu" na dworcu PKP trwało 40 minuta. Potem napis zgasł.
Z Urzędu Miasta Zakopane otrzymaliśmy oświadczenie. Oto jego treść:

"W nawiązaniu do pojawiających się w lokalnych mediach informacji, dotyczących neonu „PKP Zakopane”, którego remont został podjęty z inicjatywy pani Marty Gaj, a sfinansowany ze środków zebranych na portalu crowdfoudingowym i przekazanych przez Gminę Miasto Zakopane, informujemy, że neon jest sprawny. Przerwy w jego funkcjonowaniu, spowodowane są bardzo dużym poborem prądu poprzez obecnie funkcjonującą instalację elektryczną, z której jest zasilany.

Inicjatorom przedsięwzięcia zależało na możliwie szybkiej prezentacji wyniku prac renowacyjnych tym osobom, które angażowały się w projekt lub wsparły go finansowo. Dlatego też uroczystość ponownego uruchomienia neonu odbyła się jeszcze zanim został on podłączony do miejskiej sieci elektrycznej, co miało być rozwiązaniem docelowym.

Aktualnie trwają prace techniczne nad przyłączeniem go do sieci miejskiej, co zapewni mu stałe i sprawne funkcjonowanie. Będzie on włączany wtedy, kiedy zapalać będą się latarnie uliczne, a wyłączany gdy oświetlenie ulic będzie gasło.

Szymon Zatorski rzecznik prasowy, Urząd Miasta Zakopane"

opr.s/ zdj. Józef Słowik
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl