Golemo
Aktualności
Czwartek, 10 kwietnia 2014 21:38

Uroczystości patriotyczne na Podhalu (zdjęcia)

NOWY TARG/ZAKOPANE. W czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej delegacja powiatu tatrzańskiego złożyła wiązankę kwiatów pod repliką krzyża na Giewoncie w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, gdzie znajduje się urna z ziemią z miejsca katastrofy. Uroczystości odbyły się także na Olczy i w Nowym Targu.
Wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik odprawiona została msza św. w intencji 96 osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Po mszy uczestnicy zapalili znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej

W Nowym Targu - z inicjatywy grupy mieszkańców uroczystości zorganizowano pod Krzyżem Katyńskim. Wcześniej w kościele pw. Św. Katarzyny odprawiona została msza św.

W katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych i osoby towarzyszące a także załoga samolotu.

Była to polska delegacja na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl