Aktualności
Niedziela, 22 kwietnia 2018 13:51

Uroczyste rozpoczęcie sezonu flisackiego. Wśród gości bp Jeż i wicepremier Szydło (zdjęcia)

Przed południem przy przystani w Sromowcach Kątach odprawiona została msza św. polowa inaugurująca 186 sezon flisacki. Uroczystości zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec. Mszę koncelebrował biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wśród gości była wicepremier Beata Szydło, posłanka Anna Paluch, poseł Edward Siarka i senator Jan Hamerski.
W mszy uczestniczyli księża z okolicznych parafii, m.in. ze Szczawnicy, Krościenka, Sromowiec Niżnych i Wyżnych, Czorsztyna i Niedzicy. Podczas homilii, którą wygłosił biskup Jeż, licznie zebrani wierni usłyszeli o tym, jak bardzo ważna dla Pienin jest tradycja flisowania.

Po nabożeństwie udano się na przystań, gdzie biskup podziękował Bogu za miniony, owocny sezon oraz poświęcił tratwy, zawierzając flisaków i turystów Opatrzności Bożej.

Wice premier Beata Szydło, wraz z parlamentarzystami z regionu udała się na przystań w Sromowcach Niżnych, by wziąć udział w tradycyjnym spływie przełomem Dunajca. Czas podziwiania pięknych pienińskich widoków umilał im chór flisaków.
Spływ ma się zakończyć w Krościenku, gdzie na godz. 13:00 planowane jest spotkanie premier Szydło z mieszkańcami.

Joanna Dziubińska pieniny24
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl