Aktualności
Wtorek, 30 lipca 2019 14:20

Uroczyste rozpoczęcie budowy Muzeum Fotografii

Uroczyste rozpoczęcie budowy centrum wystawienniczo-edukacyjnego Muzeum Historii Fotografii w Krakowie – zainicjowane zostało symbolicznym „wbiciem łopaty”, które odbyło się we wtorek 30 lipca.
W wydarzeniu wzięli udział: Jacek Majchrowski – prezydent miasta
Krakowa i Marek Świca – dyrektor Muzeum Historii Fotografii.

Muzeum Fotografii w Krakowie rozpoczyna budowę swojej głównej siedziby centrum wystawienniczo–edukacyjnego. Drugie z realizowanych przez Muzeum zadań inwestycyjnych otrzymało dofinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 o łącznej kwocie 35 403 203 zł.

Główna siedziba Muzeum Fotografii powstaje w miejscu dawnej zbrojowni, przy ulicy Rakowickiej 22. W budynku powstanie nowoczesna przestrzeń wystawiennicza i edukacyjna oraz Biblioteka wraz z czytelnią. Znajdzie się też miejsce dla księgarni oraz kawiarni. Powierzchnia użytkowa budynku zwiększy się z 1500 do 3300 m2. Autorem koncepcji architektonicznej jest prof. dr hab. inż. arch. Marek Pabich LACHMAN PABICH ARCHITEKCI. Projekt budowlany i wykonawczy opracował Zespół Projektowy Kontrapunkt architekt Ewa Dobrucka. Instytucja na nową inwestycję pozyskała dofinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Kraków w wysokości 27 779 446 zł oraz dofinansowanie ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości 7 623 757 zł.

źródło: fot. Tomasz Cichocki i materialy prasowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl