Aktualności
Środa, 10 czerwca 2015 17:49

Uroczysta sesja Rady Miasta: wręczono Nagrody Burmistrza Zakopanego

ZAKOPANE. Maria Mateja Torbiarz, Aleksandra i Piotr Sambor oraz Tadeusz Jankowski otrzymali w tym roku Nagrodę Burmistrza Zakopanego. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej sesji Rady Miasta.
Na sali z okazji 25-lecia samorządu lokalnego pojawili się radni kilku kadencji zakopiańskiej Rady Miasta. Nie zabrakło poprzednich burmistrzów i ich zastępców.

Wykład na temat podstaw prawnych funkcjonowania samorządu, w tym szczególnie gmin, wygłosił Jan Kot prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. Już po wykładzie wręczono podziękowania wszystkim radnym oraz włodarzom Zakopanego z poprzednich lat.

Nagrody burmistrza wręczane są na wniosek Kapituły. W jej składzie zasiadają: Anna Waloch, Jan Karpiel, Jerzy Zacharko, Stefan Rogalski, Krzysztof Owczarek. W tym roku nagrody odebrali Maria Mateja Torbiarz, działaczka regionalna. To ona przełożyła Ewangelie na gwarę góralską, Aleksandra Sambor oraz Piotr Sambor, twórcy zakopiańskiego "Radia Alex" i Tadeusz Jankowski, biathlonista, olimpijczyk.

js / zdj. Józef Słowik
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl