Kopalnia
Aktualności
Sobota, 20 listopada 2021 19:08

Uroczysta inauguracja Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ania Byrcyn i Rafał Szatan -- wystąpili w koncercie z okazji otwarcia zmodernizowanego budynku Miejskiego Centrum Kultury.
Galę uświetnił koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.

- To, co wydawało się niemożliwe, co było dla niektórych może i solą w oku, udało się z powodzeniem doprowadzić do szczęśliwego finału - mówił burmistrz Grzegorz Watycha podczas otwarcia Miejskiego Centrum Kultury.

Przebudowa budynku trwała dwa lata. Przetarg na realizacje inwestycji rozstrzygnięto ponad dwa lata temu, w sierpniu 2019 r. Prace kosztowały ponad 35 mln, a pozyskane dofinansowane na rozbudowę i remont budynku MCK to blisko 24 mln zł.

Dwa miesiące temu, na wniosek burmistrza - radni zdecydowali o zmianie nazwy Miejskiego Ośrodka Kultury na Miejskie Centrum Kultury. W uzasadnieniu zapisano m, in., że podyktowane było to "chęcią lepszego dopasowania nazwy instytucji do rzeczywistej funkcji, jaką od lat pełni w mieście i regionie".

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl