Aktualności
Niedziela, 11 maja 2014 19:08

Unijny koncert na nowotarskim Rynku (zdjęcia)

NOWY TARG. Przenikliwy ziąb i padający deszcz przepłoszył wiele osób, czekających wcześniej na koncert czterech chórów z zaprzyjaźnionych miast europejskich.
Tych kilkadziesiąt, które zostały miały okazję posłuchać śpiewu Chóru Kościelnego Bazyliki Św. Krzyża ze słowackiego Kieżmarku, Męskiego Chóru z niemieckiego Radevormwald, francuskiego Chóru Essonnances z Evry oraz nowotarskiego "Echa Gorczańskiego".

W odróżnieniu od piątkowego koncertu, repertuar był bardziej rozrywkowy. Słowacy zaśpiewali m. in. kilka pieśni ludowych, Niemcy też nie zawiedli i zaprezentowali kawałek heimatu, ale i pieśń z Tallinna. Zapowiedź nieco poruszyła widownie, która usłyszała "pieśń Stalina", ale szybko okazało się, że chodzi o stolicę Estonii.

Francuzi przygotowali stricte ludyczny repertuar. Były utwory z Ameryki Łacińskiej i kilka piosenek Edith Piaf - La Vie En Rose; Non, Je ne regrette rien; Padam Padam i L'Hymne à l'amour.

Nowotarżanie wyróżniali się na tle innych zespołów. Mocne, zgrane głosy zaśpiewały m. in. Hymn Nowego Targu i Góralu czy ci, nie żal. Na zakończenie wszystkie chóry zaśpiewały "Abba Ojcze". Zespołem ok. 150 osób dyrygował Piotr Augustyn.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl