Aktualności
Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:45

Udana pilotażowa akcja ubezpieczenie w Tatrach. W ciągu tygodnia ubezpieczyło się 30 tys. osób

Zakończyła się pilotażowa akcja dobrowolnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla turystów udających się w Tatry. Ubezpieczenie można było wykupić wraz z biletem wstępu do TPN, w cenie 50 gr za osobę. Ubezpieczenia dotyczyło zarówno polskiej, jak i słowackiej strony gór.
Zakończyła się pilotażowa akcja dobrowolnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla turystów udających się w Tatry. Ubezpieczenie można było wykupić wraz z biletem wstępu do TPN, w cenie 50 gr za osobę.

Akcja trwała od 9 do 17 sierpnia br. W tym czasie ubezpieczenie wykupiło około 30 tys. osób (to niemal 14 proc. wszystkich turystów odwiedzających Park w tych dniach). - Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. W Internecie pojawiło się wiele głosów za wprowadzeniem na stałe możliwości kupienia ubezpieczenia przy wejściu do Parku. W tej chwili pracownicy TPN i ubezpieczyciel będą pracować nad zebraniem spostrzeżeń i dopracowaniem oferty - zapowiada Ewa Holek z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- W Tatrach wypadki zdarzają się bardzo często, w szczycie sezonu prawie codziennie. W związku z tym wprowadzenie możliwości wykupu ubezpieczenia przy wejściu do Parku dla tych, którzy wcześniej tego nie zrobili, wydaje się dobrym pomysłem - dodaje Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Na terenie Polski ubezpieczenie nie obejmuje finansowania akcji ratowniczych, które w naszym kraju są bezpłatne. Natomiast jeśli wypadek zdarzy się na Słowacji, ubezpieczenie przewiduje pokrycie kosztów akcji ratowniczej (śmigłowiec, pierwsza pomoc, transport do placówki medycznej) związanej z następstwem nieszczęśliwego wypadku.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl