Aktualności
Poniedziałek, 20 lutego 2017 15:19

Uczta dla fanów rockowego brzmienia

W ostatni weekend w Pijalni Głównej odbyły się przedostatnie koncerty w ramach cyklu „Krynica źródłem Kultury”.
W piątkowy wieczór przed krynicką publicznością wystąpił zespół Ira, który obecnie świętuje XXX-lecie obecności na scenie. Fani wykorzystali tę okazję i odśpiewali muzykom długie sto lat. Koncert rozpoczął się od utworu „Powtarzaj to”, promującego ostatni krążek zespołu - „My”. Po rockowej pierwszej części wieczoru przyszedł czas na wyciszenie i akustyczne brzmienia, po czym zespół zakończył koncert jeszcze kilkoma utworami w zdecydowanie mocniejszej, rockowej aranżacji.
Publiczność praktycznie od początku do końca koncertu śpiewała wraz z Arturem Gadowskim kolejne utwory, między innymi „Parę chwil”, „Taki sam”, „Ikar”, czy ”Wybacz”, a każdy z nich był nagradzany oklaskami i entuzjazmem zgromadzonych fanów.
Jako support zagrał zespół Bezsensu, finalista zeszłorocznego festiwalu „Hej Fest” na Gubałówce, który zaprezentował swoje utwory z ostatniego albumu "Wszystko i nie tylko wszystko" wydanego w 2015 roku, jak również kilka piosenek zapowiadających nowe wydawnictwo.

Dzień później odbył się koncert Happysad. Zebrana pod sceną publiczność z niecierpliwością oczekiwała pojawienia się na scenie zespołu. Oprócz największych hitów, skład zaprezentował utwory pochodzące z wydanej 10 lutego płyty "Ciało obce".
Koncert w Krynicy był jednym z pierwszych promujących nowe wydawnictwo. Publiczność przed koncertem gwiazdy rozgrzał zespół Sayes, który wystąpił z nowym basistą – Łukaszem Wierzbickim. Muzycy mieli już okazję wcześniej występować przed takimi gwiazdami jak Cool Kids Of Death, Myslovitz, The Raveonettes, L’Stadt, Epica czy The Sisters Of Mercy.


Przed nami ostatni koncert, który zamknie zimowy cykl wydarzeń „Krynica Źródłem Kultury”. 24 lutego na scenie Pijalni Głównej wystąpi Sylwia Grzeszczak.Tekst i zdjęcia z materiałów prasowych organizatora.
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl