WSB
Aktualności
Niedziela, 22 lutego 2015 12:50

Uczniowie na szlaku bezpieczeństwa z "Lawinowym ABC"

TATRY. Wczoraj lawina spowodowała kolejną śmierć w górach. Ta tragedia pokazuje jak ważne są prowadzone przez TPN i TOPR szkolenia dla turystów.
Tej zimy szlakiem na Kalatówki często podążają grupki uczniów. Ich celem jest centrum lawinowe na Kalatówkach. Po drodze uczą się, czym jest zimowa bezpieczna turystyka w górach, co oznaczają stopnie zagrożenia lawinowego i do czego służy zestaw „lawinowe ABC”. W centrum lawinowym na Kalatówkach odbywają się zajęcia edukacyjne z użyciem detektora, sondy, łopatki - pod opieką Małgorzaty Kot, pracownika Działu Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnika tatrzańskiego.

Zorganizowano już 12 takich wycieczek, w planie są kolejne - na początku marca. Zajęcia są bezpłatne, mogą z nich uczestniczyć gimnazja oraz szkoły podadgimnazjalne. Na razie z tej formy edukacji zdecydowali się skorzystać uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Gimnazjów nr 1 i 2 w Zakopane, a także szkół z Leśnicy, Frydmana, Bukowiny Tatrzańskiej, Sierockiego, Nowego Bystrego i Zębu.

Przypomnijmy - to już czwarta edycja akcji Lawinowe ABC, której celem jest promocja bezpiecznych zachowań zimą w górach. Jej ideą jest uświadomienie odbiorcom – wszystkim zainteresowanym zimową działalnością w górach, że wiąże się ona z koniecznością ciągłego zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

opr. s/ zdj. Piotr Zięba/Zespół Szkół Ogólnokształcących
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl