Aktualności
Czwartek, 23 stycznia 2020 08:55

Uciekał przed policją z dzieckiem i 1,3 promila

Policjanci dąbrowskiej drogówki ścigali kierowcę audi, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i ignorował sygnały do zatrzymania. Pirat drogowy staranował radiowóz policyjnej blokady. Jak nie okazało kierowca przewoził 11-letnie dziecko i miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.
We wtorek popołudniu policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej pełniąc służbę w Szczucinie, zauważyli Audi A3, które zatrzymało się w miejscu niedozwolonym. Polecili kierowcy zjechanie z drogi na pobliski parking. Ten nie dostosował się jednak do wydanego polecenia i gwałtowanie ruszył do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg - kierowca Audi nie reagował na sygnały do zatrzymania, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ryzykownie wyprzedzał inne pojazdy a prędkość, z jaką się poruszał na poszczególnych odcinkach dróg, osiągała blisko 140 km.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie w miejscowości Wola Szczucińska zamierzali ustawić blokadę, jednak zanim zdążyli opuścić radiowóz i rozstawić blokadę nadjechał uciekinier, który z impetem wjechał w policyjną skodę.

W wyniku zderzenia 34-letni kierowca Audi oraz dwóch funkcjonariuszy doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. W Audi był także 11-letni pasażer, ale doznał obrażeń i został przekazany matce.

Po zaopatrzeniu medycznym policjanci i kierowca audi opuścili szpital – doznali jedynie niegroźnych potłuczeń.

34-letni mieszkaniec gminy Szczucin miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Po zebraniu dodatkowych materiałów usłyszy także zarzut spowodowania kolizji bądź wypadku.

źródło: Małopolska Policja

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl