Aktualności
Piątek, 20 października 2017 16:10

Uciekający przed policją kierowca miał 3,7 promila alkoholu

Policjanci z Krościenka zatrzymali po pościgu 38-letniego mieszkańca Szlachtowej, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Sytuacja ta miała miejsce wczoraj około godziny 21:00 w Szczawnicy. Na policję dotarło zgłoszenie, że za kierownicą samochodu Fiat Seicento siedzi nietrzeźwy kierowca. - Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon i w trakcie dojazdu na miejsce, zauważyli opisany samochód i podjęli próbę jego zatrzymania - informuje podkom. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Po krótkim pościgu kierujący fiatem zatrzymał się, a w momencie podejścia policjantów do pojazdu 38-latek gwałtownie ruszył potrącając funkcjonariuszy i podejmując kolejną próbę ucieczki. Policjanci natychmiast udali się za uciekającym pojazdem, gdzie w pewnym momencie mieszkaniec Szlachtowej pomylił drogę, dojechał do ogrodzenia i został zablokowany przez radiowóz.

Interweniujący policjanci szybko obezwładnili 38-latka, a po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że zatrzymany ma w wydychanym powietrzu 3,70 promila alkoholu.

Zatrzymany 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl