Aktualności
Piątek, 10 sierpnia 2018 09:10

Tysiące złotych na strażacki sprzęt

Zestawy ratownictwa medycznego, radiotelefony analogowe, buty strażackie, specjalne rękawice, hełmy bojowe, defibrylator, węże ssawne, ubrania bojowe, ubrania koszarowe – to tylko niektóre rzeczy, na zakup których strażacy ochotnicy otrzymali promesy od Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. Władze Powiatu przeznaczyły na to w tym roku ponad 160 tysięcy złotych. Jak co roku, każda OSP zgłaszała zapotrzebowanie na nowy sprzęt. Każda otrzymała pieniądze na jego zakup – dlatego kwoty promes różnią się od siebie.
- Co roku, w miarę naszych możliwości finansowych, staramy się pomagać zarówno zawodowym jak i ochotniczym strażom pożarnym – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Druhowie pełnią codzienną służbę w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Są na pierwszej linii „frontu” – zazwyczaj przyjeżdżają pierwsi na miejsce zdarzenia, ratują ludzkie życie i mienie. Chcąc, aby pracowali sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy im co roku promesy na zakup niezbędnego wyposażenia. Muszą dysponować nowoczesnym i sprawnym sprzętem, który przecież zużywa się podczas akcji.

W tym roku Powiat przekazał dla służb ponad 160 tysiecy złotych.

- Część promes zostało wręczonych dzisiaj, pozostałe będą wręczone podczas obchodów strażackich świąt w jednostkach. W sumie, wsparcie w tym roku otrzymało kilkadziesiąt jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – dodaje wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Promesy otrzymały OSP w: Rożnowie, Przydonicy, Mszalnicy, Królowej Górnej, Boguszy, Mystkowie, Kamiannej, Łabowej, Brzeznej, Brzeznej Litaczu, Krasnem Potockiem, Paszynie, Nawojowej, Tęgoborzu, Tabaszowej, Muszynie, Żegiestowie, Wierchomli Wielkiej, Głębokiem, Krużlowej Niżnej, Krużlowej Wyżnej, Florynce, Siołkowej, Grybów-Biała, Cieniawie, Kąclowej, Białej Niżnej, Obidzy, Zagorzynie, Łącku, Jazowsku, Czarnym Potoku, Czerńcu i Kadczy.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego działa ponad sto jednostek OSP. W ich szeregach służy blisko 3,5 tysiąca druhów.

Dodatkowo, dotacje w tym roku otrzymały również: Grupa Krynicka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na dofinansowanie zakupu sprzętu ratownictwa wysokościowego oraz Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych na dofinansowanie zakupu drona.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, członkowie Zarządu – Franciszek Kantor i Marian Ryba oraz przedstawiciele jednostek OSP.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl