Golemo
Aktualności
Czwartek, 15 maja 2014 22:04

Tysiące ludzi na Podhalu bez prądu (zdjęcia rzek i filmik)

Powalone przez wiatr drzewa w wielu miejscach Podhala zerwały linie energetyczne. Według wstępnych szacunków, w powiatach nowotarskim i tatrzańskim bez prądu jest kilka tysięcy mieszkańców. Wiele dróg w regionie jest zatarasowanych przez powalone drzewa.
Z informacji czytelników Podhale24.pl wynika, że prądu nie ma w niektórych rejonach Nowego Targu m.in. na Kowańcu, Rabki-Zdroju, Szczawnicy, Gronkowa i na Orawie.

Na zdjęciu na górze strony - potok Grajcarek w Szczawnicy wezbrał tak bardzo, że wały są poważnie zagrożone (zdj. Jack).

W Krościenku wylał Dunajec. Rzeka wyszła z koryta rozlała się na tereny nabrzeżne, zalewając m.in. plac zabaw. Na zdjęciach zrobionych w przeciągu trzech godzin - widać jak szybko rozlewają się wody Dunajca.

Zdjęcia w galerii otrzymaliśmy od Czytelnika z Krościenka. Pierwsze i trzecie zrobione zostały około godz, 16.oo. Drugie i czwarte - trzy godziny później.

Dramatyczne chwile przeżywali mieszkańcy Szczawnicy, gdy w centrum miasta, na odcinku między Urzędem Miasta da kościołem, wylał wzburzony Grajcarek. W miejscu, gdzie wylała woda, wały umocniono narzutem kamiennym i obecnie potok nie wylewa i płynie swoim korytem.

- Woda już nie przelewa i wygląda na to, że poziom nieznacznie opadł - relacjonuje sekretarz miasta Tomasz Hurkała, który podobnie jak burmistrzowie miasta, na miejscu monitoruje sytuację powodziową.

Wylał potok Skotnicki i drogą płynie rzeka. Na terenie miasta jest dużo drobnych podtopień i zalań piwnic oraz niżej położonych części budynków. W rejonie jaworek i Szlachtowej jest w miarę spokojnie.

Poniżej filmik Michała Ciesielki ukazujący wezbrany Grajcarek i kobietę, która nie mogąc dostać się do domu - rzuca rodzinie chleb.

opr.s/

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl