Kopalnia
Aktualności
Piątek, 12 lutego 2021 09:37

Turyści wracają na Podhale

Gdy tydzień temu premier ogłosił termin otwarcia hoteli i pensjonatów, właściciele miejsc noclegowych niemal natychmiast zaczęli otrzymywać sygnały od gości o zamiarze wynajmu.
- Widoczny wzrost rezerwacji dotyczy 12 i 13 lutego - to cieszący się popularnością okres walentynkowy. Po 14. lutego zgłoszeń było nieco mniej - komentuje Dariusz Galica z biura pośrednictwa kwater.

Jak dodaje przedstawiciel Jointsystem - Spore zainteresowanie miejscami noclegowymi dotyczy przede wszystkim końca tygodnia. - Turyści raczej wybierają weekendy, a nie środek tygodnia cy dłuższe pobyty - mówi Galica. Jak dodaje oferty są "elastyczne", ludzie w ostatniej chwili rezygnują z rezerwacji, więc również w ostatniej chwili chętni znajdą miejsce dla siebie.

W otwartych od dziś hotelach i pensjonatach obwiązuje rygor sanitarny. Dotyczy to nie tylko możliwości udostępniania połowy miejsc noclegowych, ale także posiłków. Restauracje hotelowe pozostają bowiem zamknięte. Obiekty oferujące wyżywienie, będą dostarczać gościom posiłki do pokoju.

pks/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl