Aktualności
Sobota, 31 sierpnia 2019 10:22

Turyści są już bezpieczni

Około północy wszyscy turyści, którzy zostali na Myślenickich Turniach - zostali ewakuowani terenowymi autami do Kuźnic. Na Kasprowym zostało ponad 200 osób, które czekały na naprawienie mechanizmu kolejki linowej.
O 4.45 zakończyła się akcja ewakuacyjna turystów z Kasprowego Wierchu. Wszyscy turyści są bezpieczni.

Turyści oczekujący bezpiecznie na zjazd na stacji górnej kolei Kasprowy Wierch mieli zapewnione ciepłe posiłki i napoje, pozostawali pod opieką pracowników kolei i TOPR. PKL zapewniły turystom transport z Kuźnic do centrum Zakopanego.

W związku z zaistniałą sytuacją w sobotę, 31 sierpnia kolej na Kasprowy Wierch jest nieczynna. Kolej zostanie uruchomiona po przeprowadzeniu przeglądu technicznego i po odbiorze przez Transportowy Dozór Techniczny. Jest to standardowa procedura przy każdym nieplanowym zatrzymaniu kolei.

Przypomnijmy - w trakcie wczorajszej burzy uszkodzone zostało zasilanie sterowania górnego i dolnego odcinka kolei linowej. Silniki awaryjnego zasilania przegrzały się i w Tatrach utknęło kilkaset osób. Nikt z turystów nie był zagrożony, ewakuacja przebiegała sprawnie.

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl