Kopalnia
Aktualności
Piątek, 17 lutego 2017 00:23

Trzy nazwiska jednej osoby

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach Karpackiego Oddziału SG, podczas patrolu na autostradzie A4, zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierujący pojazdem mężczyzna przedstawił funkcjonariuszom do kontroli ukraińskie prawo jazdy. Cudzoziemiec nie posiadał żadnych innych dokumentów, które potwierdzałyby jego obywatelstwo oraz prawo pobytu na terytorium RP.
Mężczyznę zatrzymano w związku z art.302 ust. pkt. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 12.12.2013 r. o cudzoziemcach. W wyniku szczegółowych sprawdzeń ustalono, że ob. Ukrainy przebywa w Polsce nielegalnie, a podczas swojego kilkuletniego pobytu w Polsce kilkakrotnie wszedł w konflikt z prawem i przebywał w zakładach karnych, m.in. za kradzieże oraz przemyt towarów akcyzowych.

Dwukrotnie wydalany z Polski, wracał na podstawie nowych dokumentów, wyrabianych na trzy różne nazwiska (multiperson).

W dniu 14 lutego Komendant PSG w Krakowie-Balicach wszczął wobec cudzoziemca postępowanie w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do opuszczenia RP, a następnego dnia Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy wydał, na wniosek Komendanta PSG w Krakowie-Balicach, postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 90 dni.

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl