Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 20 lutego 2018 11:40

Trzy kluczowe drogi wjazdowe do Krakowa będą remontowane w jednym czasie

Trzy kluczowe drogi wjazdowe do Krakowa, którymi - jak wynika z przeprowadzonych badań - w ciągu doby przejeżdża ponad 50 tys. aut, będą w jednym czasie przebudowywane. Dojazd do stolicy Małopolski przez trzy kolejne lata będzie jeszcze trudniejszy.

Planowana jest rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej - docelowo ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków na odcinku od ul. Darwina do granic miasta - potrwać ma do 2022 roku. A to oznacza, że zbiegnie się w czasie z rozbudową dwóch innych dróg wjazdowych do Krakowa. Przede wszystkim ze znajdującą się również w północnej części miasta al. 29 Listopada. Do tego dochodzi jeszcze trwająca właśnie przebudowa ul. Igołomskiej, którą do stolicy Małopolski wjeżdżają kierowcy od strony Niepołomic i Nowego Brzeska.

W tym roku w Krakowie rozpocznie się kilka ważnych i dużych inwestycji. Oprócz przebudowy al. 29 Listopada, za dwa dni rozpocznie się budowa Trasy Łagiewnickiej, w ramach której powstanie także linia tramwajowa łącząca ulicę Zakopiańską z pętlą w Kurdwanowie. Jeśli chodzi o północ Krakowa i Nową Hutę, to w kolejnych miesiącach powinny się zacząć takie inwestycje jak budowa linii tramwajowej z Meissnera do Mistrzejowic, czy przedłużenie linii tramwajowej na os. Piastów w stronę planowanego terminalu autobusowego przy przebudowywanym przystanku kolejowym w rejonie ulicy Powstańców. W tych dwóch ostatnich przypadkach mówimy jednak głównie o pracach projektowych. W tym roku ma się także rozpocząć przebudowa torowiska tramwajowego do Bronowic. Przez cały rok będą trwały prace na modernizowanej trasie kolejowej E30 z Dworca Głównego do Rudzic. Prace będą się toczyć przy wiaduktach w centrum miasta, m.in. na Grzegórzeckiej, Kopernika czy Łokietka.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl