Aktualności
Wtorek, 5 grudnia 2017 20:27

Trwają prace w Muzeum - Orawski Park Etnograficzny (zdjęcia)

Nowe ogrodzenie, odbudowa zabytkowej zagrody, monitoring - w Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej powstaje nowy sektor.
Na terenie muzeum trwa budowa dwu obiektowej zagrody Pawlaczek z Jabłonki, która w przyszłości będzie udostępniona jako część ekspozycji stałej skansenu. Powstało już ogrodzenie nowego sektora skansenu, tzn. części, która jest rozwinięciem zubrzyckiego muzeum. Jej zręby zaistniały już w latach 90., lecz na faktyczne wcielenie koncepcji w życie trzeba było poczekać do początku XXI w. – w latach 2008-2012 powstała m. in. niezbędna architektura (drogi, mosty, plac zabaw, instalacja ppoż.) oraz 8 budynków. Teraz zaś przyszedł czas na odpowiednie zabezpieczenie – częściowo z siatki, a częściowo – od strony drogi wojewódzkiej i gminnej – nawiązuje ono do kształtu istniejącego – wokół „starego sektora”, tzn. łączy w sobie elementy drewniane i kamienne, pokryte gontem.

Prace prowadzone są w ramach projektu „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński

źródło: Muzeum Orawski Park Etnograficzny

Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl