Aktualności
Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 10:38

Trwa zbieranie podpisów w sprawie organizacji referendum dotyczącego likwidacji Straży Miejskiej w Nowym Targu

NOWY TARG. Inicjatorzy przeprowadzenia referendum gminnego to grupa mieszkańców, która zrzeszona jest w grupie "Wolnościowe Podhale". Do końca września muszą zebrać 2665 podpisów. To jedna dziesiąta mieszkańców uprawnionych do głosowania (dane na koniec ubiegłego kwartału). Zebrali już około tysiąca.
O inicjatywie "Wolnościowego Podhala" pisaliśmy w dniu złożenia przez nowotarżan wniosku.

Członkowie grupy tłumaczą, że "działalność Straży Miejskiej na terenie Miasta jest niesatysfakcjonująca, nie przynosi zamierzonych efektów, a jej działanie jest nieefektywne i kosztowne", dlatego uważają, że "o dalszej działalności Straży Miejskiej na terenie Naszego Miasta powinni wypowiedzieć się mieszkańcy".

W grupie inicjatorów są: Szymon Fatla, Gabriel Jędrol, Marek Jasiura, Mariusz Wcisło i Jakub Guzik, którzy zbierali podpisy w trakcie Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. W większości przypadków zaczepione osoby listę podpisały.

- Jeśli ktoś się przy nas zatrzymuje i chce porozmawiać, to mamy 80 procent skuteczności - mówi pełnomocnik grupy Mariusz Wcisło. I dodaje: - Niestety trafiają się też ludzie mówiący: "nie mam zdania", "nie obchodzi mnie to".

Jak mówi - taka postawa, czyli brak zainteresowania wspólnym, nowotarskim tematem - jest szczególnie przykra.

Inicjatorzy przeprowadzenie referendum cały czas zbierają podpisy, zapowiadają swoją obecność na Rynku podczas Jarmarku Podhalańskiego. Proszą, by zainteresowane osoby miały przy sobie dowód osobisty lub pamiętały swój numer PESEL. To niezbędne by złożony podpis był ważny.

Zainteresowanych odsyłają na stronę internetową akcji. Zapowiadają też kolejną inicjatywę obywatelską. - Jesteśmy studentami, osobami apolitycznymi. Planujemy od września następne przedsięwzięcia. Jedno dotyczy ekonomii, inne samorządu lokalnego - wyjaśniają.

s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl