Aktualności
Piątek, 3 listopada 2017 14:09

Tramwaje wrócą na ul. Długą 11 listopada

Tramwaje na ulicę Długą powróciły przed Świętem Zmarłych, we wtorek. Już w piątek ulica znów zostanie zamknięta. Na stałe ruch tramwajowy powróci 11 listopada.
Ulica Długa została zamknięta w połowie września w związku z przebudową ulicy Basztowej. Prace przeniosły się wtedy na skrzyżowanie Basztowej, Długiej i Sławkowskiej. Ruch tramwajowy udało się przywrócić przed Wszystkimi Świętymi, ale tylko na trzy dni.

Od piątku 3 października skrzyżowanie znowu zostanie wyłączone z ruchu. Wykonawca, firma ZUE, zajmie się uzupełnianiem nawierzchni betonowej w torowisku oraz układaniem asfaltu. Prace mają potrwać nie dłużej niż do 10 listopada. Wtedy też dojdzie do ostatecznego oddania skrzyżowania do ruchu. Na ul. Długiej pojawią się więc zarówno tramwaje, jak i samochody (na odcinku od ul. Filipa do ul. Basztowej), które będą mogły z Długiej skręcać w prawo.

Od soboty 11 listopada, dojdzie do ostatecznego przywrócenia ruchu tramwajów na odcinku: Teatr Bagatela – Dunajewskiego – Basztowa – Długa – Kamienna – Dworzec Towarowy. W dalszym ciągu wyłączony będzie ruch pojazdów na odcinku: Stary Kleparz – Basztowa – Dworzec Główny (oddanie całości ul. Basztowej do ruchu przewidywane jest w pierwszej połowie grudnia tego roku).

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl