Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 10 lutego 2020 13:14

Tragiczny wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Wiatr zerwał dach. Dwie osoby nie żyją (zdjęcia)

Orkan Sabina dotarł na Podhale. Na terenie obok wyciągu narciarskiego na Rusińskim Wierchu silny podmuch wiatru zerwał blaszany dach z jednego z budynków. Dach uderzył w grupę narciarzy. Nie żyje matka i 15-letnia córka.
Do wypadku doszło około godz. 11. Wiatr porwał dach z niewielkiego budynku usługowego, wypożyczalni nart znajdującej się na terenie wyciągu, przy parkingu na górnej stacji.

Blachy z elementami drewnianej konstrukcji przeleciały z impetem przez parking, nad samochodami, uszkodziły jeden z nich i uderzyły w grupę osób, przygniatając i raniąc czterech z nich. Byli to narciarze. Niestety, 53-letnia kobieta i jej nastoletnia córka, zmarły w wyniku odniesionych obrażeń. Były to turystki wypoczywające w Bukowinie Tatrzańskiej, prawdopodobnie mieszkanki województwa mazowieckiego. Dwie kolejne osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Karetki zabrały je do szpitala. Trwa akcja ratunkowa. Stacja została zamknięta. Na miejscu jest policja i prokuratura, która wyjaśnia przyczyny i okoliczności tragedii.

Drewniany budynek nie należy do spółki prowadzącej stację. W chwili wypadku był nieczynny. Budynek ma charakter tymczasowy, ma numery rejestracyjne samochodu i nie jest trwale związany z podłożem.

r/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl