Aktualności
Sobota, 28 lipca 2018 21:14

Tragedia na autostradowej obwodnicy Krakowa

Na autostradzie A4 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów, w którym zginęła 57-letnia kobieta. Policjanci wraz z prokuratorem przez kilka godzin prowadzili oględziny na miejscu zdarzenia. Zorganizowano objazdy, ponieważ jezdnia była zablokowana.
Wstępnie ustalono, że 33-latek, kierujący samochodem marki VW Golf na węźle Balice wjechał pod prąd na jezdnię prowadzącą w kierunku Katowic. Na 406 kilometrze autostrady volkswagen zderzył się z dostawczym samochodem Iveco po czym uderzył w bariery energochłonne, a następnie zderzył się z osobowym Suzuki.

Kierująca samochodem Suzuki zginęła na miejscu, natomiast pasażer tego auta został przewieziony do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kierowcę Volkswagena przebadano urządzeniem elektronicznym – był trzeźwy. Pobrano mu krew do dalszych badań na zawartości alkoholu i podobnie działających substancji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Śledczy podjęli także decyzję o zatrzymaniu kierowcy, został on przebadany przez lekarzy i obecnie przebywa na obserwacji psychiatrycznej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa Kraków - Prądnik Biały.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl