Piątek, 26 kwietnia | Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
05.08.2018 | Czytano: 68

Tour de Pologne 2018: Pascal Ackermann znów najlepszy

Pascal Ackermann wygrał drugi etap wyścigu Tour de Pologne 2018 i powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Na finiszu przy Spodku sprinter grupy Bora-Hansgrohe wyprzedził Alvaro Hodega (Quick-Step Floors) i Giacomo Nizzolo (Trek – Segafredo). Najszybszy z Polaków był Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski), który zajął dziesiąte miejsce.

Etap z Tarnowskich Gór do Katowic miał liczyć 154 kilometry. Z powodu pomylenia trasy zawodnicy przejechali jednak od startu ostrego 144 km. Obsługa techniczna wyścigu źle poprowadziła kolarzy, którzy zamiast wjechać na pętlę w Tarnowskich Górach skierowali się od razu w kierunku Piekar Śląskich.

Jenthe Biermans wygrał wszystkie trzy lotne premie. Na górskich premiach triumfowali Gradek oraz Stachowiak.

Ackermann pozostaje liderem Klasyfikacji Generalnej Carrefour, wyprzedza Hodega i Jenthe Biermansa (Team Katusha Alpecin). Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) zajmuje ósme miejsce i jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem Lotos, prowadzi także w klasyfikacji Najlepszy Góral Tauron. Najaktywniejszym kolarzem Lotto został Biermans, a Najlepszym Sprinterem Hyundai pozostaje Ackermann.

Czołową dziesiątkę zamknął Kamil Zieliński. Na 22. pozycji został sklasyfikowany Michał Kwiatkowski.