Golemo
Aktualności
Wtorek, 27 marca 2018 09:21

Torowiska w Krakowie do remontu

W najbliższym czasie do remontu skierowane ma zostać m.in. torowisko w ul. Bieńczyckiej, które jest dziś jednym z gorszych w Krakowie.
Urzędnicy z ZIKiT podkreślają, że Kraków ma dziś 194 km pojedynczych torów, którymi poruszają się tramwaje wożące codziennie ok. 750 tys. pasażerów każdego dnia. Tory, które wymagają kapitalnego remontu, to obecnie ok. 38 km pojedynczego toru, a więc niespełna 20 proc. całości.

W najbliższych dniach ogłoszone będzie również zamówienie na modernizację ul. Krakowskiej - wraz z tymi pracami prowadzona będzie wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu z ul. Dietla, a także naprawa rozjazdów pod Koroną. Odłożone w czasie są na razie jedynie plany przebudowy w Al. Solidarności i w ul. Kościuszki. Inwestycje te mają być jednak zakończone do 2021 r. Po przeprowadzeniu tych zadań, tory w Krakowie będą wymagały już tylko bieżących prac utrzymaniowych.

W ZIKiT informują, że w ostatnich dwóch latach ich inspektorzy obserwują wzrost zużycia szyn, szczególnie na rozjazdach i łukach. Argumentują, że jest to spowodowane intensywnymi pracami modernizacyjnymi, co spowodowało wzrost przejazdów tramwajów przez część węzłów, przez które wyznaczono trasy objazdowe.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl