WSB
Aktualności
Niedziela, 3 maja 2015 19:25

Tłumy na 3 MAJ SIĘ FESTIVAL (zdjęcia)

Tuchów – zawsze tu przyjadę. Takim podsumowaniem zakończył koncert grupy Jamal Tomek „Miodu” Mioduszewski, lider zespołu. Publiczność festiwalowa, wypełniająca tuchowski rynek wysłuchała nie tylko melodyjnych utworów z ostatniej płyty Miłość, ale także wcześniejszych przebojów.
Publiczność 3 MAJ SIĘ FESTIVAL połączyła sympatia do grupy O’Torvald, która z wielką sprawnością, pomimo różnic językowych, nawiązała znakomity kontakt z publicznością. Szczególnie żeńska część publiczności nie chciała pozwolić Ukraińcom na opuszczenie sceny, a później prosiła o autografy na płytach. Podczas energetycznego koncertu AnVision zabrzmiały utwory z drugiego albumu „New World”, który ma się ukazać w najbliższych dniach.

- Rzeczywiście jesteście w czepku urodzeni mając taki szpital - mówił do mieszkańców Tuchowa dyrektor generalny Unicef Polska Marek Krupiński. Przyjechał on na festiwal, aby wręczyć inicjatorowi imprezy Centrum Zdrowia Tuchów certyfikat Szpitala Przyjaznego Dziecku. Ze sceny prosił także o wsparcie akcji pomocy dla zniszczonego trzęsieniem ziemi Nepalu. Uczestnicy festiwalu w jednym momencie wysyłali SMS-y, z których dochód pomoże ofiarom tej tragedii.

Pomimo że festiwalowe namioty dwa razy do południa pokropił deszcz nie odstraszyło to mieszkańców od odwiedzenia imprezy. Dużą popularnością cieszyły się badania diagnostyczne, z których w połowie akcji skorzystało już ponad sto osób. Nie brakowało chętnych także do tego, aby zbadać sobie wzrok. Zdrowia żywność promowana była podczas prezentacji szkół. Uczniowie, kształcący się w kierunku gastronomicznym serwowali grillowane warzywa i prezentowali pokaz sztuki kelnerskiej. Młodzież z dwóch tuchowskich i jednej ryglickiej szkoły zbudowała na rynku Wielkie Jabłko Zdrowia. Przy pokazie pierwszej pomocy medycznej tym razem symulowano sytuację z silnym zderzeniem samochodowym, w którym do uwolnienia ofiary potrzebne było niemal całkowite rozebranie samochodu na części.

Zwycięzcą 3 MAJ SIĘ ROCK FESTIVAL czyli konkursu dla grup rockowych został krakowski Raudiv, który otrzymał puchar 3 MAJ SIĘ FESTIVAL. Wyróżnienie w postaci statuetki i nagrody pieniężnej trafiło do grupy Uwaga Na Jeże. Laureaci otrzymali też nagrody pieniężne. Imprezę prócz Centrum Zdrowia Tuchów zorganizowały też Do Kultury w Tuchowie i Fundacja Zdrowym Być.

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl