Aktualności
Niedziela, 14 sierpnia 2016 12:16

Termy Bukovina i Zalipie walczą o tytuł 7. cudu Polski

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler. O to wyjątkowe miano powalczą w tym roku 32 niezwykłe miejsca z całej Polski. Małopolskę reprezentuje dwóch kandydatów: malowana wieś Zalipie oraz kompleks Termy Bukovina.
- Nie mam wątpliwości, że jeden z 7 nowych cudów Polski powinien znajdować się właśnie w Małopolsce. Regionie, który jest tak bogaty w niezwykłe krajobrazy, tradycje i bezcenne dziedzictwo kulturalne. Docenili to już turyści, którzy tak tłumnie odwiedzają nasze województwo. W zeszłym roku Małopolskę odwiedziło aż 13,9 mln turystów, w tym niemal 3 mln to obcokrajowcy z 53 państw świata – zachęca do głosowania na małopolskich kandydatów Leszek Zegzda, członek ZWM.

Piękne, kwieciste malunki, które dekorują drewniane domy, ale też zabytkowe studnie czy płoty – to widok, który w Zalipiu robi wrażenie na każdym, kto odwiedzi tę niezwykłą wieś (zdj. powiatdabrowski.pl).W plebiscycie są również nominowane Termy Bukovina. To największy kompleks geotermalny w Polsce zasilany jest wodą czerpaną w Bukowinie Tatrzańskiej z głębokości niemal 2,5 km.

Głosowanie w plebiscycie odbywa się online i potrwa do 31 sierpnia br. Każdy, kto odda głos w plebiscycie i uzasadni swój wybór, ma szansę zdobyć nagrody.

Wyniki zostaną opublikowane na łamach październikowego numeru National Geographic Traveler, który ukaże się 23 września br. Ponadto, 14 października podczas targów World Travel Show odbędzie się uroczysta gala z udziałem zwycięzców 6. edycji naszego plebiscytu „7 Nowych Cudów Polski”.

opr.s/ zdj. Term - M. Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl