Golemo
Aktualności
Czwartek, 26 października 2017 10:50

Tauron sprawdza, czy przekona mieszkańców Podhala do ogrzewania elektrycznego domów

Tauron uruchomił projekt rozwojowo-badawczy Eko-Tatry, który będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W jego ramach - firma zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu, co ma przyczynić się do ograniczania niskiej emisji.
Jak informuje portal branżowy Cire.pl - nowy projekt Taurona ma na celu sprawdzenie - w rzeczywistych warunkach - dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym.

Zebrane dane posłużą do ustalenia preferencyjnych taryf i cenników dla gospodarstw ogrzewających domy energią elektryczną.

W projekcie wezmą udział domy jednorodzinne - o powierzchni nie większej niż 180 m kw. Chodzi o podhalańskie domy zbudowane w rejonach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej, czy gazowej.

W wytypowanych obiektach przeprowadzony zostanie audyt energetyczny, a następnie zainstalowane zostaną systemy ogrzewania elektrycznego zakupione przez Tauron.

opr.s/ na zdjęciu Zakopane nocą / zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl