Aktualności
Środa, 11 października 2017 17:55

Tarnowianie chętnie korzystają z alkomatu

Rośnie świadomość kierowców z Tarnowa, którzy wypili przysłowiowe „piwko”. Coraz częściej, zanim wsiądą za kierownicę swoich pojazdów, decydują się na sprawdzenie trzeźwości u miejscowych strażników miejskich.

Jak podaje tarnowski magistrat, od początku roku ponad 400 osób skorzystało z możliwości przebadania alkomatem w siedzibie straży miejskiej.

- W ciągu dziewięciu miesięcy badaniu poddało się 411 osób. Największą grupę, blisko 80 procent przebadanych, stanowiły osoby trzeźwe – podaje Weronika Witos z tarnowskiego ratusza. - Wśród osób zgłaszających się do siedziby strażników dominują mężczyźni. W gronie przebadanych najwyższy wynik miała osoba, której przy badaniu alkomat wskazał 1,72 promila.

– Cieszy nas, że coraz więcej osób decyduje się na takie badanie. To dowód ich odpowiedzialności – podkreśla Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.

Co ciekawe, jak zauważyli strażnicy, najwięcej osób jest dowożonych na miejsce badania samochodem, najczęściej przez małżonków. Zaledwie raz zdarzyło się, że rowerem przyjechał mężczyzna, który – jak wykazało badanie – nie był trzeźwy…

Przypomnijmy, bezpłatne badanie można wykonać w każdy dzień tygodnia, przez całą dobę. Wystarczy zgłosić się do siedziby miejskich strażników przy ul. Brodzińskiego 14. Przebadane mogą zostać osoby, które okażą ważne prawo jazdy. Badanie trwa średnio 10 sekund i jest całkowicie anonimowe – dane osób, które zgłaszają się do siedziby straży miejskiej, nie są zapisywane.Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl