WSB
Aktualności
Poniedziałek, 26 lutego 2018 18:50

Tarnów wzbogaci się o większy system informacji pasażerskiej

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pojawią się już we wrześniu.

Tarnowski ratusz przypomina, że system tablic z informacjami dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej jest jednym z elementów projektu integracji transportu publicznego, który ma na celu usprawnienie funkcjonowania komunikacji publicznej i zwiększenie płynności ruchu samochodowego.

- W ramach jego realizacji powstaną między innymi system roweru miejskiego, zintegrowane punkty przesiadkowe oraz centrum sterowania ruchem – wyjaśnia Daniela Motaka z tarnowskiego urzędu.- Bardzo użytecznym dla pasażerów elementem projektu będzie sprawdzony już system informacji przystankowej, składający się z 50 elektronicznych tablic świetlnych, umieszczonych na przystankach komunikacji miejskiej i podających rzeczywisty czas przyjazdu autobusów na podstawie danych z GPS. Taka tablica działa już na przystanku Solidarności – Seminarium przy ulicy Mickiewicza.

Dodaje, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozstrzygnięcia przetargu oraz podpisania umowy z wyłonionym w przetargu na stworzenie systemu informacji, można się spodziewać już w marcu. Na wykonanie pierwszej części zamówienia, obejmującej zamontowanie 25 tablic, wykonanie do nich przyłączy oraz uruchomienia systemu, wykonawca będzie miał czas najpóźniej do września.

Koszt projektu integracji transportu publicznego w Tarnowie wynosi ponad 25,5 miliona złotych. 17,5 miliona pochodzi z przyznanej miastu dotacji unijnej.

Opr.eł/fot. Łukasz Razowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl