Aktualności
Niedziela, 2 grudnia 2018 09:00

Targi Bożonarodzeniowe 2018 otwarte

W sobotę oficjalnie rozpoczęły się tradycyjne targi bożonarodzeniowe na krakowskim Rynku.
To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Jak co roku, na Rynku Głównym sprzedawcy otworzyli swoje kramy, na których królują świąteczne ozdoby, odzież oraz rękodzieło. Dodatkowo na stoiskach można spróbować pysznych potraw z grilla, staropolskich pierogów, rozgrzewających zup czy niezastąpionego chleba ze smalcem. Na miłośników małego co nieco czekają prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki

Z estrady zlokalizowanej od strony ul. Brackiej targi uroczyście otworzył zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.
Potem prezydent Kulig oraz prezesi Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek i Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski wypuścili w niebo baloniki z dziecięcymi listami do św. Mikołaja.

Od godziny 10 przy estradzie było można napisać (lub narysować) list do Świętego Mikołaja. Listy wrzucone do mikołajowej skrzynki pocztowej znajdującej się przy estradzie, po godzinie 12 przyczepione zostały do mikołajowych baloników i poleciały do nieba.
Prezydent z gośćmi targów przeszli między stoiskami. Podziwiali ozdoby choinkowe, drewniane szopki, zainteresowali się wędlinami z Litwy, obejrzeli polska biżuterię z bursztynami.

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl