Golemo
Aktualności
Czwartek, 25 stycznia 2018 22:30

Tańsze bilety na komunikację miejską dla posiadaczy Karty Krakowskiej

Od lipca mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej, która zapewni 20-procentową zniżkę na komunikację miejską oraz ulgi przy zakupie biletów do miejskich muzeów.
Docelowo Karta Krakowska ma zapewniać mieszkańcom udogodnienia w siedmiu obszarach. Ma obejmować komunikację miejską, kulturę, sport i rekreację, wychowanie i oświatę, zdrowie, gastronomię i sklepy, a także usługi.

Jednak w pierwszej kolejności miasto planuje wprowadzenie zniżek w komunikacji miejskiej oraz muzeach i galeriach. Największą korzyścią dla mieszkańców będą o 20 proc. tańsze bilety okresowe. Zamiast 89 zł, posiadacze karty zapłacą nieco ponad 71 zł.

- Aby otrzymać kartę, trzeba będzie być zameldowanym na pobyt stały w Krakowie lub rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym jako mieszkaniec Krakowa. Dokument otrzymają także dzieci powyżej szóstego roku życia. Karta wydawana będzie na rok. Osoby zameldowane na pobyt stały w Krakowie nie będą musiały składać wniosków o przedłużenie jej ważności. Stanie się to automatycznie. Osoby, które nie są zameldowane w Krakowie, ale płacą tu podatki, będą przedłużać ważność karty na podstawie rozliczenia PIT - przypomina prezydent Jacek Majchrowski.

Karta wydawana będzie w formie plastikowego dokumentu lub w formie elektronicznej. Będzie jednocześnie nośnikiem biletu na komunikację miejską. Według szacunków miasta, z programu może skorzystać nawet 300 tysięcy mieszkańców.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl