Aktualności
Czwartek, 30 października 2014 14:55

Tajemnica bomby w walizce wyjaśniona

Na komendę policji w Nowym Targu zgłosił się pracownik instytucji bankowej, który przyznał, że to do niego należała podejrzana walizka znaleziona wczoraj na ul. Bolesława Wstydliwego, a którą dziś rano zdetonowali saperzy.
Mężczyzna był klientem Starostwa Powiatowego. Po wyjściu z urzędu udał się do samochodu, włożył do auta walizkę, ale zorientował się, że nie zabrał płaszcza i wrócił po niego. Jak się okazało - pomylił samochody. Obok jego auta stał bowiem identyczny samochód. Ale gdy wrócił z płaszczem, wsiał do swojego auta, nie sprawdzając czy walizka jest na siedzeniu i odjechał. Co stało się potem, wiemy z wieczornych i nocnych relacji o alarmie bombowym w centrum Nowego Targu.

Wyjaśniło się też, dlaczego policyjne psy wskazywały, że w walizce znajdują się materiały pirotechniczne. Była to walizka bankowa z pirotechnicznym zabezpieczeniem. To walizka, która otwarta przez nieuprawnioną osobę nieznającą kodów, wybucha i zalewa farbą znajdujące się w środku dokumenty lub pieniądze oraz osobę otwierającą.

r/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl