Kuter
Aktualności
Piątek, 22 listopada 2019 09:04

TVP zrezygnowała z organizacji "Sylwestra Marzeń" pod Wielką Krokwią, odbędzie się jak dotąd na Równi Krupowej

Poinformował o tym prezes Jacek Kurski w wieczornym wydaniu "Wiadomości" w TVP1. Jak wyjaśniał, chce by "Sylwester łączył, a nie dzielił i nie wywoływał jakichkolwiek emocji".
Emocje, o których wspominał, to sprzeciw, który pojawił się podaniu informacji o planach organizacji imprezy na Wielkiej Krokwi. Pod internetowym protestem w tej sprawie podpisało się 28 tysięcy osób. Przeciw przeniesieniu imprezy był także Tatrzański Park Narodowy. W sobotę na Krupówkach odbyła się manifestacja przeciwników organizacji imprezy w nowym miejscu.

W wieczornym komunikacie Urząd Miasta w Zakopanem poinformował, że z zadowoleniem przyjął informację, że na wniosek miasta i w wyniku toczących się od dłuższego czasu rozmów Telewizja Polska, dzisiaj ostatecznie wskazała i potwierdziła lokalizację tegorocznego „Sylwestra Marzeń”. - Cieszymy się, że udało się nam przekonać TVP do powrotu na Górną Rówień Krupową. Jesteśmy przekonani, że wypracowana wspólnie decyzja o organizacji wydarzenia w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem - czytamy w przesłanym do naszej redakcji komunikacie. - Nasze działania miały na względzie przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Sylwester już trzy razy odbywał się na Równi Krupowej. Jest to miejsce sprawdzone, w którym zarówno służby, jak i Miasto Zakopane wraz z Organizatorem wydarzenia Telewizją Polską wypracowało bardzo dobre procedury związane z jego przygotowaniem, przebiegiem, a także zapewnieniem porządku oraz bezpieczeństwa.

"Jednocześnie chcemy podkreślić, że ta wyjątkowa impreza ma ogromne znaczenie dla naszego miasta, cieszymy się że po raz czwarty będzie gościć w Zakopanem, a także wspieramy Telewizję Polską w działaniach zmierzających do jej organizacji. Również większość mieszkańców Zakopanego i przedsiębiorców bardzo pozytywnie odbierała dotychczasowe trzy edycje „Sylwestra Marzeń” i oczekiwała kolejnych, widząc ich ogromny wpływ na promocję miasta i rozwój turystyki oraz wysoki poziom organizacji. Chcielibyśmy, aby również w przypadku czwartej edycji ten odbiór pozostał pozytywny" - dodano.

oprac. r/ fot. Archiwum Urzędu Miasta w Zakopanem
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl