Golemo
Aktualności
Czwartek, 12 kwietnia 2018 06:10

Szukają pacjentów bo nie ma numerów

Służby ratownicze z Wadowic tracą bezcenne sekundy i minuty szukając adresów, pod które zostali wezwanie, by ratować ludzkie zdrowie, a czasami życie. Władze miasta zaapelowały do właścicieli domów i zamontowanie stosownych numerów nieruchomości.

Władze Wadowic przypominają, że obowiązek umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym należy do właścicieli budynków lub innych osób takimi zarządzającymi. Na tabliczce w miejscowościach posiadających ulice, place, osiedla umieszcza się oprócz numeru porządkowego również nazwę ulicy, placu lub osiedla. W miejscowościach nieposiadających ulic, placów, osiedli oprócz numeru porządkowego umieszcza się nazwę miejscowości.

- Tabliczka z numerem porządkowym powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu – czytamy w komunikacie wadowickich urzędników. - Właściwe oznaczenie nieruchomości poprzez duże numery porządkowe z wyraźną nazwą ulicy czy miejscowości oraz odpowiednie oświetlenie ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Brak właściwej tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres między innymi służbom ratowniczym.

Warto wspomnieć, że według kodeksu wykroczeń „kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości”.


eł/fot. FB/Falc Medycyna
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl