Golemo
Aktualności
Sobota, 11 listopada 2017 12:20

Szkoła na os. Gotyk: umowa na budowę podpisana

KRAKÓW. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, w połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ul. Meiera na osiedlu Gotyk. W piątek, 10 listopada, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę z firmą DOMBUD SA w Katowic na zaprojektowanie i wybudowane nowej placówki.
Przypomnijmy: w przetargu ogłoszonym przez ZIM na realizację Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ul. Meiera wpłynęła tylko jedna oferta. Jej wartość przekraczała kwotę zaplanowaną na to zadanie w Wieloletnim Planie Finansowym.

Aby jak najszybciej rozpocząć budowę oczekiwanej przez mieszkańców placówki, urzędnicy z Zarządu Inwestycji Miejskich zaproponowali przesunięcie środków w WPF, na co radni miasta zgodzili się, przyjmując kilkanaście dni temu stosowną uchwałę. - Dzięki temu mogliśmy podpisać umowę z wykonawcą zadania. Liczę, że przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę będzie przebiegało bez przeszkód – mówiła pod podpisaniu dokumentu Janina Pokrywa, dyrektor ZIM. Zgodnie z planem, roboty w terenie powinny się rozpocząć w połowie 2018 roku.

Nowy zespół szkolno-przedszkolny ma powstać przy ulicy Meiera. Będzie to budynek o funkcji przedszkolnej i szkolnej na poziomie szkoły podstawowej dla około 500 dzieci. Wartość popisanej umowy wykonawcą to 29,6 mln zł.

opr.s/

źródło: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl