Aktualności
Środa, 13 sierpnia 2014 16:54

Szczegóły wypadku drogowego w Muszynie

Przypomnijmy - do zdarzenia doszło wczoraj w Muszynie. Siedmioletni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Wypadek miał miejsce około godziny 11.40 na skrzyżowaniu ulicy Kity z ulica Jasną w Muszynie.
Jak informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Nowym Sączu - ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec włączał się do ruchu z drogi podporządkowanej i wówczas doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem. Kierowca pojazdu był trzeźwy, a 7-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do krynickiego szpitala.

Na miejscu policjanci z Komisariatu Policji w Muszynie przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu i roweru. Wykonali również szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane czynności pozwolą ustalić dokładny przebieg, okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać od z-cy dyr. ds. Opieki Zdrowotnej w Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju lek. med. Marka Lemańskiego - chłopiec doznał ogólnych obrażeń ciała – potłuczeń i otarcia naskórka. Z uwagi na upadek z rowerka i uderzenie głową o asfalt dziecko wymaga kilkudniowej obserwacji.

- Odniesione obrażenia nie stanowią zagrożenia dla życia chłopca – powiedział dr Lemański.

Fot. i tekst Henryk Janusz Olkiewicz
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl