Aktualności
Środa, 6 sierpnia 2014 12:14

Szczawnicki Park Dolny ma być poprawiony do końca października br.

SZCZAWNICA. Po przeprowadzonej na początku lipca przez urzędników Urzędu Marszałkowskiego kontroli realizacji rewitalizacji Parku Dolnego, UMWM Urzędowi Miasta i Gminy w Szczawnicy, czyli głównemu inwestorowi - zalecenie, aby w terminie do 31 października br. doprowadził do podpisania końcowego protokołu odbioru wykonanej inwestycji.
Protokół odbioru prac rewitalizacyjnych Parku Dolnego podpisać ma wykonawca, główny inwestor i Uzdrowisko S.A.

- Termin jest krótki, ale zrobimy wszystko, aby zgodnie z otrzymanym zaleceniem został dokonany końcowy i ostateczny odbiór prac w Parku Dolnego. Uważam, że w tej sprawie powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek - mówi Grzegorz Niezgoda, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Przypomnijmy, że 3 lipca br. podczas tej wspólnej kontroli przedstawiciele Uzdrowiska S.A. zarzucili wykonawcy rewitalizacji Parku Dolnego niezrealizowanie zaleceń wykonawczych w trakcie pierwszego odbioru prac rewitalizacyjnych, jaki miał miejsce 31 października 2013 r.

Należy podkreślić, że w przypadku jeśli strony zobowiązane do końcowego podpisania protokołu odbioru prac rewitalizacyjnych Parku Dolnego nie dojdą do porozumienia, czyli wykonawca nie zrealizuje zaleceń wykonawczych, a główny inwestor, czyli UMiG Szczawnica oraz Uzdrowisko S.A. nie podpiszą odbioru końcowego prac, wówczas Miasto będzie musiało zwrócić otrzymane dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w kwocie około 2,5 mln. zł., a także podobną kwotę pozyskaną na rewitalizacje od Uzdrowiska S.A., czyli łącznie około 5 mln., co na pewno odbije się na szczawnickim budżecie.

Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl