Aktualności
Niedziela, 12 listopada 2017 09:20

Święto Niepodległości w Nowym Targu (zdjęcia)

W stolicy Podhala uroczystości zaplanowano na dwa dni. W piątek składano wiązanki kwiatów na grobach poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu komunalnym, a potem odbyły się uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury.
Sobotnie obchody rozpoczęła msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyrekcją Piotra Augustyna, odprawiona w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Rynek. Pochód prowadziła Miejska Orkiestra Dęta, szli w nim burmistrzowie miasta, radni, delegacje samorządów i urzędów, byli przedstawiciele miejskich stowarzyszeń i organizacji, poczty sztandarowe, była góralska banderia konna. Powiewały biało-czerwone flagi, a orkiestra pod kierownictwem Marcina Musiaka grała patriotyczne utwory.

Pod Ratuszem burmistrz Grzegorz Watycha odczytał krótkie, okolicznościowe przemówienie, a obecne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Ostatnimi punktami programu był występ Miejskiej Orkiestry Dętej z repertuarem pieśni niepodległościowych i otwarcie wystawy pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczania z XIX i XX wieku” w Muzeum Podhalańskim.

r/ zdjęcia Michał Adamowski, podhale24.pl
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl