Aktualności
Sobota, 28 marca 2015 10:41

Święta na dworcu

Już od dziś na sześciu największych dworcach kolejowych w Polsce na najmłodszych czekać będą specjalne atrakcje. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w budynkach powstaną specjalne, kolorowe strefy.
Na dzieci czekają specjalne animacje i konkursy.

Na krakowskim Dworcu Głównym . od 10.00 do 15.00 rodziny z dziećmi mogą odwiedzać specjalne kolorowe strefy. Tam do wspólnej zabawy będą zachęcać animatorzy. Wśród atrakcji przewidziano między innymi kolorowanie wielkanocnych rysunków i słodki poczęstunek . Na każdym z dworców stanie duży zając – monidło, przy którym można będzie robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dla nieco starszych przewidziano konkurs fotograficzny, w którym główną nagrodą będzie kilogramowy, czekoladowy zając . Każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie zdjęcie własnym aparatem, w specjalnie przygotowanej w tym celu ramce. Następnie trzeba będzie opublikować zdjęcia na Facebooku lub Instagramie. Zdjęcie musi być opatrzone hashtagiem: #zacznijswietaoddworcaPKP. Od momentu opublikowania do 1 kwietnia br., do godz. 12:00 zdjęcia będą mogły być „lajkowane”. Największa liczba „lajków” na poszczególnych portalach zadecyduje o wygranej. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają zestawy słodyczy Szczegóły konkursu na: pkp.pl/konkurs

Na każdym dworcu pojawią się hostessy, ubrane w stroje Maitre Chocolatier. Będą częstowały słodyczami oraz zachęcały bo brania udziału w zabawie.

„Dzięki akcjom takim jak ta, chcemy pokazać, jak bardzo zmieniają się dworce w Polsce. Te gruntownie zmodernizowane lub – tak jak np. Kraków Główny – wybudowane od podstaw, nie tylko cieszą oko piękną architekturą, ale i stają się przestrzenią dla ciekawych wydarzeń i rodzinnych wycieczek.” –– mówi Katarzyna Mazurkiewicz – rzecznik prasowy Grupy PKP.

am
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl