Aktualności
Sobota, 15 kwietnia 2017 18:19

Święcenie pokarmów na Rynku Głównym w Krakowie (zdjęcia)

Dziś, w Wielką Sobotę przed Bazyliką Mariacką metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski poświęcił wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.
Jak co roku, przed święceniem pokarmów Lidia Jazgar opowiedziała o tradycjach wielkopostnych i świątecznych.
Pojawili wyjątkowi goście, którzy podzielili się swoimi refleksjami na temat wielkanocnych zwyczajów. W tym roku w uroczystym święceniu pokarmów wzięli udział: ojciec Leon Knabit, znany i lubiany mnich z tynieckiego Opactwa Benedyktynów oraz Ewa Wachowicz, producentka kulinarnych programów telewizyjnych.

W uroczystym święceniu pokarmów wzięli udział radni, parlamentarzyści i znani krakowscy aktorzy. Wśród koszyczków z świątecznymi pokarmami pojawił się kosz inny niż wszystkie – kosz balonu Harcerskiego Klubu Balonowego.
Fundatorem wielkanocnego stołu był restaurator Jacek Łodziński. Dary ze stołu odebrali Bracia Albertyni dla podopiecznych kuchni Brata Alberta.

Po uroczystości goście podzielili się z mieszkańcami Krakowa poświęconymi jajkami i kukiełkami oraz złożyli sobie życzenia.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl