Aktualności
Piątek, 14 listopada 2014 17:28

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

14 listopada to Światowy Dzień Walki z Cukrzycą . Z tej okazji Stowarzyszenie Manko wraz z Małopolską Wyższą Szkołą im. J. Dietla w Krakowie zorganizowało konferencję.
Dr Przemysław Witek przybliżył zgromadzonym czym jest cukrzyca, jak poważne są jej skutki i z jakimi problemami spotykają się na co dzień chore osoby. Szacuje się, że około 25-30 % populacji ludzi starszych – po 65. roku życia choruje na cukrzycę.

Dr inż. Szymon Polaszczyk mówił o problemie nadwagi i otyłości w Polsce wśród osób młodych i seniorów. Niepokojący jest fakt, iż wciąż wzrasta liczba dzieci z nadwagą, która najczęściej spowodowana jest brakiem aktywności fizycznej i nieodpowiednią dietą.

Dr n. Med. Izabela Załęska – Żyłka przedstawiła negatywny wpływ cukrzycy oraz nadwagi na skórę. Na spotkaniu była obecna również Stanisława Gadowska – Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Rejonowy w Krakowie. Działalność stowarzyszenia jest ważna i potrzebna, ale niestety wciąż brakuje sponsorów, dzięki którym stowarzyszenie mogłoby się jeszcze bardziej rozwinąć.

Na zakończenie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Manko Łukasz Salwarowski. W imieniu Stowarzyszenia Manko oraz Redakcji Ogólnopolskiego Magazynu "Głos Seniora" zaprasza do udziału w Małopolskim Dniu Seniora, który odbędzie się 29 listopada (Rynek Główny 34, siedziba Małopolskiej Wyższej Szkoły im. J. Dietla w Krakowie).
W programie m.in.:
- gala konkursu "Uniwersytet trzeciego wieku/klub seniora promujący zdrowie"
- wykłady i warsztaty,
- cykl otwartych prezentacji
- bezpłatne badania i konsultacje medyczne,
- targi zdrowia seniora.

/ab
zdj. Mariusz Gierek
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl