Toyota Yaris
Aktualności
Poniedziałek, 12 grudnia 2011 20:15

Świąteczne kramy na krakowskim Rynku Głównym (zdjęcia)

KRAKÓW. Do 26 grudnia na Rynku Głównym trwać będą Targi Bożonarodzeniowe. W 50 drewnianych domkach będzie można kupić i ręcznie malowane bańki, i ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, i stroiki świąteczne, wyroby z ceramiki, drewna, wełny, sukna, a także szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki i kalendarze.
Dodatkowo w każdy weekend na stoiskach pojawia się wędliny i inne produkty regionalne.

Targi Bożonarodzeniowe to także okazja do zabawy i rozrywki. W sobotę w godzinach rozegrana zostanie krakowska gra miejska "Legenda o Hejnale Mariackim". Na jej uczestników czekają zadania sprawnościowe, a także konkurs sprawdzający znajomość wiedzy o Krakowie. Udział jest bezpłatny. Każda uczestnicząca w zabawie drużyna otrzyma upominki. Nagrodą główną jest voucher o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego.

16 grudnia nastąpi uroczyste otwarcie kiermaszu Wigilijnego Małopolskiego Smaku. Na specjalnych stołach odbędzie się prezentacja produktów tradycyjnych i regionalnych. Będzie okazja do zakupu smakołyków z całego województwa. Będą m.in. wędliny, sery, wypieki świąteczne. Prezentacja produktów tradycyjnych i regionalnych odbywać się będzie do 19 grudnia.

W sobotę 17 grudnia o godz.17:00 grupa teatralna „Adalex” przedstawi Jasełka w trzech odsłonach na podstawie sztuki „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla.

Tradycyjny Opłatek Prezydencki, podczas którego Prezydent Miasta Krakowa i Metropolita Krakowskim spotkają się z mieszkańcami Krakowa i turystami, odbędzie się 18 grudnia (niedziela) o godz. 12:00. W trakcie spotkania wystąpi Kabaret Loch Camelot. W tym samym dniu o godz. 17:00 1odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd.

Barwną imprezą będzie Korowód Kolędniczy, w którym weźmie udział kilkanaście amatorskich folklorystycznych grup kolędniczych. 22 grudnia (czwartek) o godz. 16:15 wyruszą one spod Barbakanu na Rynek Główny.

W Wigilię (24 grudnia, sobota) o godz. 12:00 odbędzie się tradycyjny pokaz „Dziadów Polskich" przy pomniku Adama Mickiewicza. Na cokole pomnika „zamieszanie” urządzą dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewając ballady w większości oparte na własnych tekstach. Między hejnałem a przedstawieniem kwiaciarki jak co roku złożą kwiaty pod pomnikiem Wieszcza. 26 grudnia (poniedziałek) organizatorzy zapraszają na wspólne kolędowanie na płycie Rynku. Imprezy towarzyszące Targom Bożonarodzeniowym zakończy Korowód Trzech Króli który odbędzie się 6 stycznia 2012 r. (piątek), o godz. 12:00.

Organizatorami Targów Bożonarodzeniowych są: Krakowska Kongregacja Kupiecka, Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa oraz Firma Artim Sp. z o.o. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa.

Program krakowskich targów Bożonarodzeniowych na kolejne dni:
15 grudnia
godz. 11.00
Występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN

16 grudnia
godz. 16.00
Otwarcie Wigilijnego Małopolskiego Smaku przez marszałka Małopolski. Prezentacja produktów regionalnych

17 grudnia
godz. 11.00
Prezentacja gminy Zielonki
godz. 17.00
"Adalex" - prezentacja jasełek w trzech odsłonach
na podstawie "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla

18 grudnia
godz. 12.00 Opłatek Prezydencki
godz. 17.00
Kolędowanie z artystami kabaretu Loch Camelot o.o., ul. Powiśle 5

opr. s/

Zdj. Michał Bachulski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl